Uczeń naszej szkoły – Kacper Budynkiewicz znalazł się wśród laureatów konkursu plastycznego „Wszystkie barwy jesieni” zorganizowanym przez Powiatowe centrum edukacji i Kultury.
Wyróżnienie w tym samym konkursie zdobyła Lenka Żyła.
Gratulujemy sukcesu.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentowania skrywanych możliwości literackich. Zakończył się bowiem konkurs na wiersz o zdrowym odżywianiu,
na który wpłynęło 15 prac. Dzięki nieocenionej pracy Pani Ewy wyłonieni zostali finaliści –
1 miejsce zajął Maciej Maj, 2 miejsce zdobyła Amelia Kotula, zaś 3 miejsce przypadło Leonowi Taraskowi.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Podążając za słowami Glenna Domana „Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki” klasa 2a utrwalała pisownię wyrazów z [rz] po spółgłoskach. Pomocna okazała się być balonowa ortografia. Uczniowie przebijali balony, w których ukryte byłe wyrazy ze wspomnianą trudnością ortograficzną. Wykorzystując odpowiedni kod układali wyrazy w wyznaczonych miejscach.
Podsumowaniem zabaw było pełne emocji krzesełkowe dyktando, z którym wszyscy rewelacyjnie sobie poradzili.
12.11.2019 r. klasa 1 A rozpoczęła przygodę z projektem " Mali detektywi", który organizowany jest przez Uniwersytet Dzieci. W ramach programu klasa uczestniczy w cyklu zajęć, uczniowie zdobywać będą nową wiedzę poprzez metody aktywizujące, zaspokajające dziecięcą ciekawość, naukę poprzez zabawę.
W dniu dzisiejszym klasa 1 A zapoznała się i badała temat wprowadzający w ramach programu a mianowicie - świat emocji. Na zajęciach omówiony został temat strachu, jego podłoża, występowania, radzenia sobie z nim, reakcji na strach i klasyfikacji strachu ze względu na czynniki, które go wywołują. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny. Odbyły się również zadania, w których omówiliśmy metody radzenia sobie z lękiem, strachem. Oswojeni z emocją, która towarzyszy nam na w codziennym życiu, zaplanowaliśmy kolejne zajęcia w ramach projektu.
Karolina Praczyk
Przez ostatnie dwa dni przybyło w naszej szkole troje laureatów a właściwie laureatek. Mimo, że podczas zmagań nie było łatwo, rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie, naszym uczennicom się udało osiągnąć sukces.
Magdalena Paprocka z klasy VII a, zajęła I miejsce w XVII Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej organizowanego przez PCEiK w Oleśnicy. Kategoria klasy IV - VII.
Zuzanna Głodek z klasy I a, zajęła III miejsce w XVII Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej organizowanego przez PCEiK w Oleśnicy. Kategoria klasy I - III.
Maja Haraf z klasy III a, zajęła III miejsce w Miejskim Konkursie Recytatorskim "Mój ulubiony wiersz" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Oleśnicy. Kategoria klasy III.
Serdecznie im gratulujemy.
Taniec Flagi Biało-Czerwonej w wykonaniu uczniów klasy 5a, 6a i 6b, pod kierownictwem pani Hanny Musiał-Krzywieckiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Piątego listopada w Dniu Postaci z Bajek w naszej szkole zrobiło się kolorowo. W salach lekcyjnych, jak również na korytarzach pojawiły się znajome wszystkim twarze, lubianych i kochanych szczególnie przez najmłodszych postaci, które możemy spotkać w kreskówkach czy filmach animowanych.
Zaczarowany jednorożec podróżując po szkole odnajdywał wszystkich kolorowych przyjaciół i nagradzał ich za piękny wygląd smakołykami, a na koniec zaprosił wszystkich na tańce integracyjne na dziedziniec szkoły.
K. Paprocka
Klasa 3a przed Dniem Wszystkich Świętych, wybrała się na cmentarz, uczniowie przynieśli znicze aby uczcić pamięć tych, którzy od nas już odeszli.
K. Paprocka
Kolejne aktywne przerwy już za nami jedną z nich było wspólne tańcowanie potworniastch stworków, które odwiedziły naszą szkołę w dniu Halloween. Skoków i podskoków nie było by końca gdyby nie nadszedł czas powrotu na lekcje.
K. Paprocka
W dniu 30.10 klasa 1b odwiedziła pobliski cmentarz. Chwila ciszy oraz modlitwa uczcili pamięć Pana Mirosława Mularczyka.
W dniu 31.10 uczniowie klasy 1b zamienili się w kucharzy. Każdy przyniósł nożyk, deseczke oraz fartuch. Nasza klasa zamieniła się w kuchnię i zaczęło się wielkie krojenie. Kolorowe kostki z owoców trafiały do wielkiej miski. Gdy sałatka była gotowa wspólnie usiedliśmy do śniadania. Ten dzień był bardzo smaczny i kolorowy.
W poniedziałek w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym roku aktywna przerwa. W czasie tańców integracyjnych nie mogło zabraknąć Belgijki ulubionego tańca naszych uczniów.
Wszyscy świetnie się bawili o czym świadczyły uśmiechy na twarzach.
Już niebawem, bo w czwartek kolejna aktywna przerwa, tym razem pod hasłem Halloween.
Zapraszamy SU
Uczniowie klasy 3 a jako pierwsi po reformie, korzystają z zajęć basenowych, gdzie uczą się trudnej sztuki pływania różnymi stylami, pokonywania lęków przed wodą, nurkowania, a przy okazji świetnej zabawy.
A kiedy w-f odbywa się na sali gimnastycznej ....
Każdy w-f wygląda inaczej, ostatnio przypominali sobie jak się skacze w kabel, co to jest kampówką i jak się w nią gra? "Łapane, klaskane, w tył ręce..." okazało się dość trudną sztuką, jednak po kilku próbach uczniowie uznali jednogłośnie, że jest to super zabawa, a przy okazji kształtowanie koordynacji wzrokowo ruchowej i umiejętności chwytania i rzutu. Jak już szkolenie przeszli z małą piłką przerzucili się na większy rozmiar i teraz manewrowali piłką do kosza. Podczas tych ćwiczeń uczyli się współpracy i szybkiego reagowania.
A to co tygryski lubią najbardziej to tory przeszkód, które sprawiają uczniom wiele radości a przy okazji dbają o sprawność fizyczną i rozwój. Bo nie zawsze szybkość się liczy, nieraz trzeba postawić na jakość wykonanego zadania.
I tu dochodzimy do szachów mimo, że może nie ćwiczymy fizycznie, to rozwijamy umysł i logiczne myślenie.
K. Paprocka
W klasie 3 a zawitała jesień w słoikach. Z samego rana po przyjściu do szkoły uczniowie zauważyli, ze na środku sali stoi dodatkowa ławka, a na niej słoiki z kolorową zawartością. W czasie lekcji uczniowie z niecierpliwością czekali na rozwikłanie zagadki cóż to takiego, jednak najpierw musieli poznać trochę teorii. Najpierw odczytanie informacji co to jest fermentacja, zalewa, mrożenie, suszenie, pasteryzacja, a potem nadszedł czas na zapoznanie się z prezentacją opisującą te zagadnienia. Po dyskusji i rozważaniach nastała chwila aby zbadać pojęcia w praktyce. Uczniowie przystąpili do degustacji i próby określenia co jedzą...
Obawa była wielka, a jednak kubki smakowe degustację oceniły na udaną, wszystko smakowało, były dokładki, a uczniowie w perfekcyjny sposób odgadywali co jedzą.
K. Paprocka
Jesień to wspaniały czas na rozwijanie swoich pasji, nie tylko pod dachem i w ciepłych skarpetkach, ale również na świeżym powietrzu na sportowo.
Korzystając z ostatnich dni wysokich temperatur, klasy VIII wybrały się nad oleśnickie stawy aby na wesoło i dość nietypowo spędzić zajęcia.
W drodze podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody oraz lot kolorowego balonu, który idealnie wkomponował się w nasze nastroje.
Uczniowie próbowali swoich sił na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. Sprawdzali również swój poziom umiejętności. Na czas pokonywali tor przeszkód , a na koniec koledzy wykonali pokaz freestyle na hulajnogach.
15 października w klasie 1 A odbył się wewnątrz-klasowy konkurs recytatorski pod hasłem "Mój ulubiony wiersz". Wśród chętnych do recytacji znaleźli się: Zuzia, Maja, Michasia, Wituś oraz Weronika P,. Uczniowie zaprezentowali przed klasą oraz wychowawcą wybrane przez siebie wiersze. W bardzo wyrównanej rywalizacji decyzją komisji laureatką konkursu została Zuzia.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Za Zuzię natomiast będziemy mocno trzymać kciuki w międzyszkolnym konkursie recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Oleśnicy.
Dla wszystkich uczestników GRATULACJE.
K. Praczyk
Słowo miłość - za Ich troski,
Słowo wdzięczność - za Ich trud.
Dar to skromny, dar uczniowski,
Wyśpiewany z serc jak z nut.
Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.
Dnia 10 października w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Drzewa. Przy pomocy ilustracji dzieci uczyły się rozróżniać gatunki drzew ich liście i owoce. Długo dyskutowaliśmy a na temat: Do czego potrzebne są drzewa?
Na koniec wychowankowie świetlicy wykonali prace plastyczne nt. Drzewa naszej wyobraźni.
Katarzyna Mulska
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA w tym roku połączono ze Światowym Dniem Zwierząt, który obchodzimy corocznie 04.10.2019 r.
W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną oraz PCEiK w Oleśnicy zostaliśmy zaproszeni do wspólnego świętowania owego dnia.
Uczniowie klasy VI B pod opieką p. Lucyny Sutuły przygotowali fragmenty książek w których w różnych kontekstach ukazany był świat zwierząt i ich relacje z ludźmi.
Dla całej grupy czytali : Oliwia Krajewska, Marysia Leśniorowska, Iga Wieczorek, Piotr Burzyński i Paweł Aleszczyk.
Później nastąpiła koncentracja nad zadaniami przygotowanymi przez p. Grażynę Hrebeniuk i ,,burza mózgów,, w trzech grupach. Następnie liderzy omówili stanowisko swojej grupy dotyczące danego problemu. Mieliśmy także możliwość zwiedzenia autorskiej kolekcji minerałów i skamieniałości p. Janusza Talagi pod tytułem ,, Tajemnice świata minerałów,,. Zbiór jest ogromny, liczy setki ciekawych okazów z całego świata. Pan Talaga bardzo ciekawie opowiadał nam o swojej kolekcji. Ten dzień dla nas wszystkich był bardzo udany i wyjątkowy !
10 października Dzień Drzewa- Międzynarodowa Akcja Sadzenia Drzew, klasa 3 a i 4 a właśnie z tej okazji postanowiły przyczynić się na rzecz zieleni na terenie naszej szkoły, czego rezultatem jest 10 posadzonych tui.
Z samego rana uczniowie wzięli się za pracę: kopali dołki, wsypywali odpowiednią ziemię, sadzili krzewy i dbali o to aby odpowiednia ilość ziemi przykryła ich korzenie, by mogły zdrowo rosnąć.
Przed podjęciem działania wszyscy zostali poinstruowani o zasadach bezpieczeństwa jak również o tym jak powinien przebiegać cały proces sadzenia, za co bardzo dziękujemy panu Leszkowi i Mirkowi konserwatorom naszej szkoły, dzięki którym przedsięwzięcie to by się nie odbyło.
K.Paprocka
W dniu dzisiejszym w klasie 3 a odbył się wewnątrz- klasowy konkurs recytatorski pod hasłem "Mój ulubiony wiersz". Chętni uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze przed komisją w której skład wchodziła reszta uczniów, wychowawczynie i pani praktykantka. Po części wstępnej została wyłoniona zwyciężczyni Hania Majder, a w "dogrywce" wyłoniono drugą laureatkę Maję Haraf.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, natomiast obie dziewczynki będą reprezentowały szkołę w konkursie międzyszkolnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6.
Życzymy im powodzenia.
K. Paprocka