Informacje ogólne Zajęcia logopedyczne

Drodzy Rodzice !

Rozwój mowy dziecka jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką zdobywa z każdym rokiem swojego życia. Trwa on przez wiele lat i przebiega w indywidualnym rytmie. Dziecko, które idzie do pierwszej klasy powinno wymawiać wszystkie głoski prawidłowo. Posiadań bogate słownictwo dotyczące jego otoczenia oraz życia. Dziecko powinno budować zdania pod względem gramatycznym i logicznym. Prawidłowa wymowa ma duże znaczenie dla powodzenia w nauce czytania i pisania a także w relacjach z rówieśnikami.  Bez względu na przyczynę wystąpienia zaburzeń mowy (wad wymowy) należy podjąć jak najwcześniej działania terapeutyczne. Ważne jest aby terapię w szkole kontynuować również w domu pod czujnym okiem rodzica.

Logopeda: Joanna Matuszczyk

Piętek