Świetlicowe nowinki Informacje ogólne

Świetlicowe nowinki

Rozwijamy swoje zainteresowania!

Zajęcia świetlicowe to również czas na rozwijanie swoich zainteresowań. Dzieci mogą zająć się tym co lubią i co sprawia im przyjemność. W małych grupach budują relacje przyjaźni. :)

"Zajęcia świetlicowe wcale nie muszą być nudne! W dniu Świętego Walentego dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję ulepić serca dla swoich najbliższych z masy solnej."

Ewelina Adamik

Praca plastyczna ,,Idzie... idzie zima".

Twórczość plastyczna jest bardzo ważną formą działalności dziecka. W procesie tworzenia dziecko wyraża swoje myśli, sposób postrzegania świata, uzewnętrznia swoje uczucia i emocje, rozwija wyobraźnię oraz kształtuje swoje poczucie estetyki. Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem farb, natomiast zamiast pędzla w ruch poszły ich własne palce. To była świetna zabawa!

Joanna Matuszczyk

Wyniki konkursu plastycznego ,,Jesienne drzewo”:

Nagrody otrzymują:

Grupy 0

I miejsce Franciszek Grudniewski 0B

II miejsce Emma Otto 0B

III miejsce Tadeusz Ciamciak 0B

Klasy I- III

I miejsce Wojciech Berbeć IA

II miejsce Bartosz Herbik IA

III miejsce Jan Dudkowski IA

GRATULUJEMY !!!

Pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

Sport to zdrowie! Pamiętajmy, liczy się dobra zabawa!

Pierwsze dni w szkole po długim wakacyjnym odpoczynku nie są łatwe. Warto jednak pamiętać, że szkoła to nie tylko nauka ale i dobra zabawa. W tym celu dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w sportowych zabawach zorganizowanych przez wychowawców świetlicy szkolnej. Jak widać pogoda dopisała!

J. Wojtowicz

Świetlicowe spotkania z bajką.

W trakcie zabawy na świetlicy, wpadliśmy na pomysł aby zorganizować przegląd rysunkowo- literacki. Najpierw uczniowie wysłuchali bajki "Kalif i bocian", po czym przystąpili do działania. przy pomocy kredek stworzyli ilustracje pasujące do opowiadania. Po dwóch dniach przystąpiliśmy do rozstrzygnięcia przeglądu, każdy z uczestników otrzymał małą słodkość i odblask by bezpiecznie wędrować po drogach.

K. Paprocka