Nawigacja

  • Strefa Wrocławska w piłce nożnej

    Strefa Wrocławska w piłce nożnej

    W dniu 28.05.2018 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się zawody finału strefy wrocławskiej w piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja po zaciętych meczach w grupie ze SP Żmigród i SP Środa Śląska zajęła 2 miejsce, a w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce.

     

    Skład drużyny: Bartosz Ropuszyński 3b, Kacper Szymański 2e,Maciej Cichosz 2e, Jakub Krasinkiewicz 2e, Jakub Fryzowski 7c,Jacek Łuczek 7c, Dawid Rzepka 7c, Piotr Uznański 2e, Julia Mularczyk 3b, Dawid Maliga 2e.

     

    Mirosław Mularczyk

  • ROWEROWA JEDYNKA

    Program: „Trzymaj Formę” od wielu lat  adresowany jest do młodzieży klas starszych. W Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnicy uczniowie co roku zapoznają się ze zdrowym stylem życia, odżywianiem oraz aktywnością ruchową, która pomaga im w życiu na co dzień.

             W ramach tego programu  w szkole  odbyły się dwie wycieczki rowerowe   jednodniowa-Szlakami Gminy Oleśnica(4.05.2018) oraz trzydniowa-Cross rowerowy do Twardogóry i okolic(23.05.2018-25.05.2018).Uczniowie w pierwszym dniu jazdy pokonali dystans z Oleśnicy do Twardogóry na miejsce Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam młodzież miała zapewnione wyżywienie  i nocleg. Grupa świetnie sobie poradziła  na trasie pod względem kondycyjnym, pomimo wielu pokonanych kilometrów. W drugim dniu przejechaliśmy ścieżką edukacyjną do Goszcza, gdzie zwiedziliśmy Mauzoleum oraz Ruiny Pałacu Reichenbachów. Po południu młodzież uczestniczyła w ognisku integracyjnym w Grabownie Małym oraz brała udział w grach i zabawach sportowo-rekreacyjnych.

    W trzecim dniu grupa pokonała trasę z Twardogóry do Oleśnicy bez żadnych awarii rowerowych, w którym wykazała się wielką wytrwałością oraz zaangażowaniem na drodze  przejazdu. Wszyscy byli zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni, że udało im się pokonać trudną trasę. Pogoda podczas wycieczki naprawdę nam dopisała i była idealna na rowery. Większość uczniów wyraziła chęć udziału w następnym roku szkolnym. Podziękowania należą się p. Jakubowi Makowskiemu za opiekę oraz wyznaczenie tras i szlaków rowerowych, co pozwoliło na sprawne poruszanie się w nieznanym dla nas terenie, a także p. Janikowi za transport toreb i plecaków na miejsce docelowe, w którym młodzież miała zapewniony nocleg.

     

                                                                                Mirosław Mularczyk

  • Anna Gorzelak - LAUREATKĄ - XVII Powiatowego Konkursu Literackiego „Co jest dla nas ważne…”

    W kategorii szkół gimnazjalnych

    I miejsce zajęła Anna Gorzelak  za opowiadanie „Czarny trójkąt w kwadracie”.

    II miejsce zajęła Anna Cała za opowiadanie „Fioletowy arbuz”

    III miejsce Sebastian Zasada za opowiadanie „FOXY”

    W kategorii szkół podstawowych

    II miejsce zdobyła uczennica kl. VII b Klara Grodzicka za opowiadanie „KLQRQ”.

  • FINALISTA

    Sebastian Sattler uczestniczył
    w zawodach ostatniego stopnia

    XI Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązak Gimnazjalista

    dla uczniów szkół gimnazjalnych i zdobył tytuł FINALISTY.

  • V Powiatowy Konkurs Psychologiczny

    Uczennice kl. II a pod opieką Małgorzaty Bazan, Zuzanna Obłąk, Aleksandra Gurbierz wzięły udział w V Powiatowym Konkursie Psychologicznym. Zdobyły II miejsce, przegrywając zaledwie 0,5 punktem ze zwycięzcami.

  •  Dzień Oleśnickiej Niezapominajki

    15 maja uczniowie z klas 4 i 7 zostali zaproszeni do udziału w Dniu Oleśnickiej Niezapominajki. Najpierw wysłuchali prelekcji na temat książąt oleśnickich oraz historii szkoły, a następnie wzięli udział w interaktywnych konkurencjach z cennymi nagrodami, m.in. w Milionerach. Przy wręczaniu dyplomów uznania dla znawców patrona dyrektor Maria Kaczmarek powiedziała coś ważnego - Niezapominajka to dzień, w którym szczególnie pielęgnujemy pamięć o osobach ważnych dla szkoły i dla miasta - tych, którzy byli, którzy żyją dziś i którzy dopiero przyjdą. To święto każdego z nas.

    Tego dnia można było posłuchać Oli Koniecznej, która zaśpiewała jakże adekwatny do okoliczności utwór "Pamięć" Z. Sośnickiej czy obejrzeć wystawę znaczków pocztowych przedstawiających księżniczki oleśnickie. Za wykonanie tych prac dziękujemy naszych najmłodszym uczniom i ich wychowawczyniom - Ewie Grzesik oraz Ewelinie Adamik. Jeszcze można podchodzić w holu szkoły do interaktywnej mapy Oleśnicy. Wystarczy przy użyciu telefonu zeskanować kod QR, by poczytać o zamku, bibliotece łańcuchowej czy SP1...

    Uroczystość przygotowała klasa 3 a. Imprezę prowadzili: Ola Konieczna, Ola Kasperek, Filip Łysakowski, Maciej Łacny. Mapą i dyplomami zajęły się: Karolina Kijakowska, Wiktoria Kielesińska, Kamila Dąbrowska, Laura Kwoczała, Wiktoria Mróz, Julia Wawrzyniak, Ala Śliwińska. Impreza nie odbyła by się też bez pomocy chłopców, którzy przygotowali aulę od strony technicznej - Rafała Dąbrowskiego, Emila Wojtkowicza, Adriana Niciejewskiego. Autorka niniejszego tekstu korzysta z okazji, by powiedzieć im "dziękuję".

  • Zgłębiamy wiedzę na temat patrona szkoły.

     W dzień Niezapominajki- Patrona naszej szkoły, klasy 0 a, b i klasa 1 a wybrały się do Oleśnickiego zamku- Zamku Książąt Oleśnickich, w celu zgłębienia wiedzy na temat patrona szkoły.

    Przed wyjściem w klasach wychowawczynie wytłumaczyły, co to znaczy patron, jak wygląda logo naszej szkoły i kolorowały szablon je przedstawiający.

    Po dotarciu na zamek, uczniowie mieli szansę zobaczyć komnaty, w których urzędowali książęta, przejść korytarzami, którymi oni się poruszali, posłuchać skąd się wziął pałac przy zamku. Dowiedzieli się jak kiedyś wyglądał zamek, zobaczyli najstarsze elementy zamku, salę tortur i dziedziniec. 

    Odwiedzili również kuźnię kowala, gdzie dowiedzieli się, kim w ogóle jest kowal, co robi, co tworzy i jakich narzędzi do tego używa. 

    Dziękujemy serdecznie pani Kruszonie, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła uczniom szeroki zakres wiadomości na temat zamku i jego mieszkańców.

    K. Paprocka

  • Złoci siatkarze plażowi z Jedynki

    Złoci siatkarze plażowi z Jedynki

    14 maja na boisku Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Chłopców. Do sportowej rywalizacji przystąpiły zespoły ze szkół podstawowych z Oleśnicy, Sycowa i Dziadowej Kłody. Po bardzo wyrównanych spotkaniach w fazie grupowej, nasza reprezentacja z drugiego miejsca awansowała do półfinałów. Tam po zaciętej walce nasi zawodnicy pokonali swoich kolegów z SP 3, a w finale zrewanżowali się drużynie z Sycowa za przegrany mecz w fazie grupowej i zdobyli tytuł Mistrzów Powiatu. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Kamil Wróbel klasa 2e, Andrea Solbiati klasa 2e, Maksymilian Banaszak klasa 2d, opiekunem był Tomasz Banaszak. Gratulacje i powodzenia w finale dolnośląskim.

            

  • Dni otwarte Funduszy Europejskich

    "11 maja odbyły się na Zamku Książąt Oleśnickich Dni otwarte Funduszy Europejskich. Nasza szkoła miała okazję w nich uczestniczyć. W salach szkolnych goście mogli nauczyć się robić origami oraz czerpać papier. Mogli także wziąć udział w robo-informatyce, a Pani Katarzyna Paprocka zabawiała dzieci swoimi grami. Na dziedzińcu zamkowym odwiedzający nas goście mogli wziąć udział w warsztatach przeprowadzanym przez CZAR, MAK oraz CKiW OHP, który to był gospodarzem dni otwartych."

     

  • Przygotowania do zawodów 1 a.

    W ostatnich dniach klasa 1a bardzo intensywnie trenowała do zawodów, które nazywają się Trójbój LA. Uczniowie ciężko trenowali, uczyli się zasad jakimi należy się kierować przy wykonywaniu poszczególnych dyscyplin.

    Niestety nie zawsze wszystko się udawało i wtedy z pomocą przyszła pani Monika Knysak, nauczycielka wf, która pomogła dopracować wiele szczegółów i usprawnić techniki wykonywanych dyscyplin, za co uczniowie klasy 1a bardzo dziękują.

    A po ciężkim treningu relaks przy lodach.

    Dziś nadszedł wielki dzień zmagań. 

    Trzymajmy kciuki za uczniów wszystkich pierwszych klas.

    K. Paprocka


     

  • Podsumowaniu projektu "Baśnie braci Grimm".

    Wczoraj dzieci z oddziałów 0 i klasy 1 wzięły udział w podsumowaniu projektu "Baśnie braci Grimm". Zajęcia dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przygotowali uczniowie z klas IId, IIc, IIa, pod opieką pani Teresy Biegały.

    Zajęcia odbyły się w szkolnej auli, gdzie na dzieci czekały przygotowane stanowiska do działań. Kiedy uczniowie zajęli miejsca, nastąpiło uroczyste rozpoczęcie. Koleżanki ze starszych klas w przepięknych bajkowych strojach przywitały wszystkich, opowiedziały pokrótce kim byli bracia Grimm, jak wyglądała ich twórczość. 

    Uczennice Paulina Wróbel i Nina Graba wykonały przepiękne piosenki, które przeniosły wszystkich do świata bajek.

    Następnie odbył się quiz - Co to za bajka?. Odczytano kilka wierszyków zawierających w swej treści opis jakiejś bajki i dzieci odpowiadały czy ją znają czy nie. Oczywiście wszystkie bajki odgadnięto bez trudu. 

    Przyszedł w końcu czas na pracę przy stanowiskach. Była ona bardzo urozmaicona ponieważ przy każdym stanowisku uczniowie robili co innego.

    Przy jednym losowali rzeczy baśniowe i odgadywali z jakiej to bajki, przy drugim kolorowali baśniowe postacie, przy kolejnym sami je tworzyli, grali w baśniowe memory, dobierali zagadki do pasujących ilustracji, grali w kubeczki to trafi w pierścionek.

    Zabawa była bardzo udana, a uczniowie młodszych klas bardzo zadowoleni.

    K. Paprocka

  • Uczniowie klasy 1a zawsze wszystkim osobom, które ich wspierają lub prowadza ciekawe zajęcia serdecznie dziękują.

    I tym razem tak się stało.

    Klasa 1a miała szczęście przystąpić do projektu "Robo-Informatyka" prowadzonego przez wychowawczynię wraz z panią Stanisławą Bulandą nauczycielką informatyki. 

    A ponieważ rok szkolny ma się ku końcowi postanowili pani od informatyki podziękować za cudowny cykl spotkań. Nadarzyła się do tego świetna okazja, ponieważ Pani Stasia miała tego dnia imieniny. Od rana uczniowie zabrali się za robienie pięknych rysunków do laurki, następnie wyruszyli na teren szkoły w poszukiwaniu polnych kwiatków z których powstał piękny bukiet, zakupili ślicznego lizaczka w kształcie serduszka z uśmiechem i wyruszyli do sali nr 15 gdzie odbywa się informatyka.

    Zaraz po wejściu odśpiewali Sto Lat i złożyli życzenia wraz z podziękowaniami. Pani Stasia była bardzo zaskoczona i wzruszona poczęstowała wszystkich cukierkami a nawet wręczyła linijki z miejscem na plan lekcji.

    To była naprawdę miła chwila.

    K. Paprocka

  • Dzień konia, czytania i nagrywania bajek

    30 kwietnia to „Ogólnopolski dzień koni”. Ale powód do świętowania tak naprawdę zawsze się znajdzie, zwłaszcza jeśli chodzi o świętowanie z książką w dłoni. Koło dziennikarskie działające przy SP1 – prócz wydawania gazetki czy tworzenia tekstów do mediów – promuje literaturę, wierząc, że czytanie, również czytanie drugiej osobie, to jedna z najwspanialszych rzeczy na świecie.

    Dziewczęta z klasy 7 b – Daria Krupińska, Aleksandra Malik, Zuzanna Mikuła, Laura Stępień – wybrały się do klasy 1 a (wych. Katarzyna Paprocka, Adelina Jarmuszewicz), by przeczytać młodszym uczniom opowiadanie „Martynka i konie”. W ramach wprowadzenia w tematykę spotkania Laura opowiedziała dzieciom kilka ciekawostek o koniach i zadała kilka zagadek na temat tych zwierząt. Odpowiadała też chętnie na pytania maluchów oraz zaprezentowała swój strój do jazdy konnej.

    Pierwszaki z uwagą wysłuchały opowiadania i z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do wykonania zadania – nagrania bajki metodą animacji poklatkowej. Grupa Darii nagrywała filmik przedstawiający rysunek, który sam się koloruje, grupa Zuzi – rysunek, który sam wykleja się plasteliną. Grupa Oli nagrywała bajkę, której bohaterami były klocki lego, a w grupie Laury aktorami były figurki koni i kucyków, które pasjonatka koni kolekcjonuje od lat.

    Na zakończenie spotkania dzieci mogły przymierzyć toczek Laury i potrzymać palcat. Otrzymały też zakładki do książek z linijką i szkłem powiększającym. Dziewczyny z klasy 7 dostały natomiast słodycze i maskotki krówki.

    I dla pierwszaków, i dla nastolatek było to bardzo miłe spotkanie.

    Marzena Tyl, opiekun koła

  • Warsztaty na Uniwersytecie Wrocławskim

    Dnia 27 kwietnia 2018 roku, klasa 2 a uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych prowadzonych na terenie Wydziału Chemicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zaraz po wejściu do laboratorium musieliśmy ubrać specyficzne okulary, rękawiczki i fartuchy. Potem zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i w takiej ilości osób wykonywaliśmy doświadczenia. Zajmowaliśmy się takimi zagadnieniami jak np. wykrywanie obecności kwasu, otrzymywanie kwasu krzemowego czy hodowla własnego chemicznego ogrodu. Zajęcia trwały 1, 5 godziny. Uczestnicy wyjazdu uznali, że warsztaty były udane i bardzo ciekawe, a także, że chętnie pojechaliby na następne.

    Anna Gorzelak

  • III m w konkursie Małgosi Kaczmarz

    III m w konkursie Małgosi Kaczmarz

    W czwartek 26 kwietnia w SP6 odbył się Międzyszkolny konkurs recytatorski. Uczniowie szkół podstawowych prezentowali wiersze i prozę w języku angielskim. "Jedynkę" reprezentowali: Gosia Kaczmarz, Marysia Leśniorowska i Janek Rajewski z IVa. Z przyjemnością informujemy, że Gosia Kaczmarz zajęła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

  • Ciekawostki z minionego tygodnia w 1a.

    W klasie 1a w ostatnim tygodniu odbyło się mnóstwo ciekawych zajęć, wspomagających utrwalenie różnych wiadomości. Niektóre z nich przeprowadzone zostały przy pomocy nowoczesnej technologii, a pozostałe to zajęcia badawcze, na dywanie i ogólnorozwojowe.

    Pierwszym z działań była gra "Który to dzień". Dzięki grze w dni tygodnia uczniowie poznali znaczenie słów jutro, pojutrze, wczoraj i dziś. Utrwalili wiedzę na temat nazewnictwa dni tygodnia.

    W czasie zajęć z muzyki, które w bardzo ciekawy sposób przeprowadziła pani Adelina Jarmuszewicz uczniowie utrwalili sobie wiedzę na temat gamy, rytmów i taktów.

    Czynne działania w czasie eksperymentów z wodą umożliwiły uczniom  zdobycie wiedzy na temat wody, jak ważna jest w naszym życiu, jakie są jej właściwości i współdziałanie z innymi substancjami.

     

    A dzięki wspólnej pracy z panią Stanisława Bulandą - nauczycielką informatyki  za pośrednictwem tablicy interaktywnej w prosty i skuteczny sposób uczniowie poznali ukryte na klawiaturze przyciski, pozwalające sprawnie pisać w edytorze tekstu.

    Uczniowie zadbali również o kondycję fizyczna i w czasie zajęć usprawniających koordynacje wzrokowo - ruchową weszli na wyższy poziom zadań z woreczkami.

    Więcej szczegółów na zdjęciach.

    Katarzyna Paprocka

  • Egzamin gimnazjalny

    W dniach 18-20 kwietnia 2018 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum  wzięli udział w ogólnopolskim egzaminie gimnazjalnym.

    W skład części pierwszej egzaminu wchodziła historia i wos oraz j. polski. Drugą cześć stanowiła matematyka oraz przedmioty przyrodnicze (biologia, chemia, fizyka i geografia).  Ostatnią zaś wybrany język obcy – angielski bądź niemiecki (do wyboru). 
    Koniec końców egzamin już za nami, a na wyniki pozostało nam czekać do 15 czerwca.

  • „Czytanie na dywanie”

    Klasę 0a w mijającym tygodniu odwiedził rodzic, który w ramach akcji „Czytanie
    na dywanie” wprowadził naszych milusińskich w magiczny, baśniowy świat. Dzieci mogły posłuchać historii kota, który dzięki wyjątkowym butom i niezwykłej pomysłowości zmienił na lepsze życie swego pana. Tego dnia nie mogło również zabraknąć kaczątka, które
    wraz z upływem czasu przemieniło się w pięknego łabędzia oraz kilku innych, równie ciekawych i pouczających baśni.

                Dziękujemy Pani Ewie Surmie za czas z nami spędzony.

  • Ekologiczny tydzień

    Ekologiczny tydzień w klasie 0a zakończył się gigantycznym ekologicznym konkursem klasowym. Zespół został podzielony na kilka mniejszych grup zgodnie z wylosowanym kolorem karteczki, w ten sposób doskonaliliśmy umiejętność współpracy oraz współdziałania w grupie. Szło nam bardzo dobrze. Szybko grupy zdobywały kolejne punkty rozwiązując zadania teoretyczne i praktyczne. Rywalizacja była ogromna, ale w efekcie końcowym wszyscy zremisowali, co bardzo nas ucieszyło.

    Po części teoretycznej działaliśmy praktycznie kolorując ogromny plakat przypominający o obchodach tak ważnego dla wszystkich dnia.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich
    56-400 Oleśnica

    ul. Armii Krajowej 47
  • tel.: (071) 314 - 29 - 38
    508 184 945

Galeria zdjęć