Nawigacja

  • Pierwszy Dzień Wiosny w zamku.

    21 marca w klasach przysposabiających do pracy odbył się Pierwszy Dzień Wiosny. Klasy świętowały go na sportowo i hiphopowo. Pani Katarzyna Grudniewska przygotowała kilka konkurencji, w których mogli się nasi uczniowie sprawdzić. Święto Wiosny było także okazją dla utalentowanych uczniów: Piotra Magasa z klasy III f, który zaprezentował techniki samoobrony i zarapował swoją autorską piosenkę pt. "Trudne życie" oraz Łukasza Matysioka z klasy VIII d, który zatańczył breakdance. 

  • Najlepsi szczypiorniści w Oleśnicy są w „Jedynce”.

    Najlepsi szczypiorniści w Oleśnicy są w „Jedynce”.

    13 lutego w gminnej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Nasza szkolna reprezentacja zajęła II miejsce okazując się najlepszą z oleśnickich szkół, w finale uległa jedynie drużynie z Dobroszyc. Reprezentacja wystąpiła w składzie: Przemysław Obiegło, Karol Kula, Jakub Krasinkiewicz, Maciej Gołąb, Jakub Fryzowski, Dawid Maliga, Andrea Solbiati, Dawid Stachera, Piotr Uznański, Filip Wolny, Maksymilian Banaszak, Maciej Jankiewicz, Jakub Terpis, Mikołaj Tomaszek, Maciej Cichosz.

  • Warsztaty kulinarne

    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickicy w Oleśnicy z klasy V a wzięli udział w warsztatach kulinarnych dla dzieci w Centrum Usług Społecznych w Oleśnicy. W polską tradycję „tłustego czwartku” wprowadziły nas cudowne Panie Kucharki, które w formie miłej zabawy nauczyły nas robienia i wypieku pączków oraz faworków. Każdy uczeń miał możliwość udekorować swój wyrób. Potem nastąpiła przyjemna degustacja. Bardzo jesteśmy wdzięczni szczególnie szefowej kuchni Pani Sylwii Kicule za stworzenie nam takiej możliwości przeżycia niezapomnianej przygody w oleśnickiej wersji programu „MasterChef Junior”.

                Dziękują wdzięczni uczniowie klasy V a z wychowawczynią Małgorzatą Bazan

  • Złoty medalista „Jedynki”

                 Kornel Pawłowski jest uczniem klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy, a jego pasją jest pływanie. W tej dziedzinie odniósł już wiele zwycięstw. Triumfował również w kolejnych  edycjach zawodów pływackich  XXXIII DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI PŁYWACKIEJ II EDYCJI KLAS IV SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2018/2019 organizowanej  przez Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki.

                 Kornel startuje w swoim roczniku, czyli jako czwartoklasista. Zawody organizowane są w ramach czterech edycji, pierwsza odbyła się 11 grudnia - uczeń zajął dwa pierwsze miejsca w konkurencjach 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym, druga odbyła się 27 lutego - zdobył wtedy dwa złote medale na 50 m stylem dowolnym i 100 m zmiennym, trzecia odbędzie się w kwietniu, a ostatnia w czerwcu. Każda edycja jest nagradzana. Na koniec będzie podsumowanie i zostaną zliczone punkty z trzech najlepszych konkurencji i trzech najlepszych zawodników otrzyma nagrody rzeczowe. Cieszymy się, że Kornel jest uczniem „Jedynki”, szczerze mu kibicujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

                                                                                 Małgorzata Torz

  • ''Czy możemy żyć bez drzewa''

    ''Czy możemy żyć bez drzewa''

    W dniu 11 marca 2019 r. Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs plastyczny „Zimowe drzewo”, zorganizowanego przez świetlicę szkolną w ramach programu ,,Projekt drzewo".

    Celem konkursu była  edukacja ekologiczna- pozytywne przekonania i postawy społeczne oparte na świadomości wpływu zanieczyszczeń na środowisko i komfort życia.

    Praca konkursowa miała zostać wykonana na komputerze przez proste programy graficzne.

    Grupy ,,0"

    I miejsce- Humeniuk Adam

    II miejsce- Rogowski Aleksander

    III miejsce- Głodek Zuzanna

    IV miejsce- Stępień Witold

    Klasy ,,I-III"

    I miejsce- Berbeć Wojciech

    II miejsce- Dudkowski Jan

    III miejsce- Koryciak Mikołaj

    IV miejsce- Herbik Bartosz

  • Teatr Cieni.

    Uczniowie klasy 2 a, którzy co tydzień spotykają się na zajęciach rozwijających zainteresowania, gdzie myślą przewodnią jest "Książka w czarodziejskim zwierciadle" - w zwierciadle którym są różne formy teatralne.

    Na zajęciach uczestnicy uczą się wyrażania emocji, rozumienia mowy ciała i mimiki twarzy. Przenoszą się w świat bajki a zarazem i teatru. 

    Do tej pory kilkakrotnie wcielali się w krótkie formy teatralne, dramowe, kalambury, grę bez słów. Poznali aktorów jacy grają w teatrze od palcówki, przez pacynkę, kukiełkę, marionetkę po człowieka aktora. 

    A ostatnio zainteresowała uczniów historia powstania teatru cieni. Po obejrzeniu prezentacji, krótkich filmików edukacyjnych sami zabrali się do pracy.

    Zabawa była cudowna, a efekty pracy naprawdę zaskakujące. Link poniżej przedstawia jedno z przygotowanych - samodzielnie przez uczniów przedstawień.

    https://youtu.be/j2dfhAipKXY

    K. Paprocka

  • 8 marca - Dzień Kobiet.

    Dzień kobiet w klasie 2 a rozpoczął się od zapoznania uczniów z historią powstawania święta kobiet. Potem uczniowie rozwiązywali Quiz, aby sprawdzić swoją pamieć i ile zapamiętali z usłyszanych informacji.

    Następnie nastąpiło uroczyste rozlosowanie prezentów przez dziewczynki. Z magicznej skrzyni każda po kolei losowała swoją niespodziankę. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i zaczęli składać przepiękne życzenia dziewczynkom, jak również wręczyli kwiaty, a dla wszystkich uczniów nie zabrakło również słodkich niespodzianek.

    Chłopcy wyruszyli również z kwiatami do pań pracujących w szkole. Odwiedzili Panie Dyrektor, Panią Administrator, Panią z sekretariatu jak również Panie Woźne. Rozdawali nietypowe kwiaty wykonane z papieru a mimo to przepięknie pachnące.

    Na ostatnich lekcjach uczniowie zmagali się z zasadami Savoir-vivre. Zadania zostały poprawnie wykonane a w głowach pozostały zasady dobrego zachowania.

    K. Paprocka

  • Dzień Kobiet

    „ Marzec, marze pięknie się wystroił.
    W kole, w kole między dziećmi stoi.
    I gromadkę uśmiechniętą
    pyta jakie dzisiaj święto?
    Zapamiętaj sobie - dzisiaj jest Dzień Kobiet! 

    Marzec, marzec wyjął grosik srebrny.
    Teraz, teraz będzie mu potrzebny.
    Do kwiaciarni marzec pobiegł
    kupić kwiat na Święto Kobiet.
    Zapamiętaj sobie – Dzisiaj jest Dzień Kobiet!.. ''

         W rytmie piosenki, z uśmiechem na buziach uczniowie najmłodszych oddziałów spędzili piątek 08 marca. Oprócz codziennej edukacji, dzień był pełen słodkości i wielu serdeczności! 
    Mali dżentelmeni wręczyli Paniom oraz młodym Damom ze swoich klas, kwiatki i upominki. Wszyscy uczcili Dzień Kobiet! 

  • MISTRZOWIE SŁOWA MÓWIONEGO !!!

    Nasi uczniowie Krzysztof Ostrowski oraz Mateusz Stelmach z kl. 3a gimnazjum zostali LAUREATAMI PRESTIŻOWYCH KONKURSÓW RECYTATORSKICH na szczeblu powiatowym !

       Krzysztof Ostrowski swoją ciekawą interpretacją opowiadania Sławomira Mrożka oraz przepiękną barwą głosu oczarował jury i pokonując 21 pozostałych uczestników konkursu został LAUREATEM XXIV DOLNOŚLĄSKIEGO  KONKURSU RECYTATORSKIEGO ,,PEGAZIK,,. Będzie reprezentował Oleśnicę oraz powiat oleśnicki w finale konkursu w Kłodzku !

       Mateusz Stelmach był niezrównany w swojej emocjonalnej interpretacji wiersza Adama Mickiewicza ,,Reduta Ordona,, i uzyskał tytuł LAUREATA 64. DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO w kategorii: recytacja. Będzie reprezentował miasto i powiat na eliminacjach regionalnych. Opiekunem artystycznym obu laureatów była Lucyna Sutuła.

     

    Wielkie brawa dla zwycięzców ! Życzymy dalszych sukcesów !!!

    zdjęcia : Mirosława Psujek

  • Kodowanie w 1 b.

    Dla klasy 1B tematem przewodnim tego tygodnia było kodowanie. 

    Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnego rozszyfrowania przysłowia: „W marcu jak w garncu”. Następnie każdy uczestnik według odpowiedniego kodu ułożył obrazek „chmurkę z deszczem” która to doskonale wpisała się widok za oknem. 

    Kolejny dzień pozwolił nam poznać OZOBOTY, niewielkie, ale bardzo inteligentne roboty. 

    W pierwszej kolejności poznaliśmy sposób w jaki się poruszają, zrozumieliśmy, jak możemy nimi sterować. Następnym krokiem było budowanie dróg z puzzli dla naszych elektrycznych przyjaciół. Nasi młodzi odkrywcy wykazali ogromne zainteresowanie oraz zaskakiwali ogromną kreatywnością.

    Dlatego już dziś wiemy, że na tym nie zakończymy przygody z kodowaniem.

  • Mali ogrodnicy

    "W tym tygodniu wiosenna aura sprawiła, że w klasie 1b postanowiliśmy zamienić się w ogrodników. Przygotowaliśmy doniczki oraz ziemię, aby móc posadzić w nich rzeżuchę. Cała klasa ochoczo zabrała się do pracy. Każdy z nas założył rękawiczkę i wsypywał odpowiednią ilość ziemi do doniczek, aby na końcu dosypać ziarno. Wszystko podpisaliśmy i ułożyliśmy na parapetach, ponieważ wiadomo nie od dziś wiadomo, że rośliny oprócz ziemi i wody potrzebują również do życia słońca."

  • Wizyta w Bibliotece "Pod Pegazem"
    08.03.2019

    "W ubiegły piątek klasa 1b wybrała się do Biblioteki" Pod Pegazem", aby poznać dokładniej na czym polega praca bibliotekarza. Na wejściu czekała na nas sympatyczna Pani, która oprowadziiła nas po tym tajemniczym miejscu. Spacerując pomiędzy regałami pełnymi książek, dowiedzieliśmy się, że każda z nich ma swoje stałe miejsce. Uporządkowane według kategorii są łatwiejsze do odnalezienia. Następnie udaliśmy się do czytelni, gdzie wysłuchaliśmy bajki o żółwiu Franklinie. Na zakończenie kolorowaliśmy obrazki przedstawiające regały pełne książek"

  • Karnawał

    Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Dla nich bal karnawałowy to dzień często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszej szkole 28 lutego, także odbył się taki bal, podczas którego dzieci miały okazję do wspólnej zabawy. Księżniczki, wróżki, piraci, kotki, kowboje, policjanci bawiły się znakomicie o czym świadczył uśmiech na ich twarzach. Na balu bawiły się maluchy z zerówek, klas pierwszych i drugich. 

    Anna Książak

  • POTYCZKI RODZINNE

    W dniu 02.03.2019 r. (sobota) w godz. 900  - 1300  w Hali Sportowej Atol odbyły się, „Potyczki rodzinne”, które są już tradycją naszej szkoły, mają one na celu integrację uczniów, rodziców, przyjaciół szkoły, nauczycieli.

    Poprzez zabawę promujemy zdrowy tryb życia i kształtujemy nawyki aktywnego wypoczynku i sportowego kibicowania w duchu fair play.

    Dzieci z klas 0, I, II, wraz z rodzicami uczestniczyli w różnych konkurencjach  sprawnościowo – zręcznościowych pt. „Mamo, tato, pobaw się ze mną”. Tą część imprezy przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie wspomnianych klas, nauczyciele wych. fizycznego pod czujnym okiem koordynatora pani Katarzyny Paprockiej. Nagrody i dyplomy wręczyła drużynom wice dyrektor Ilona Krotla.

    Druga część imprezy sportowej przebiegała pt. „Mamo, tato zagraj ze mną”. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla kl. IV, V konkurencje sportowe, a klasy VII, VIII i III gimnazjum, tradycyjnie rywalizowali w turnieju siatkarskim . Nad całością czuwał panTomasz Banaszak.

    Wszystkie drużyny składały się z uczniów, rodziców oraz przyjaciół szkoły. W tych kategoriach drużynom, za wspaniałą grę, nagrody wręczyła pani dyrektor Maria Kaczmarek-Łysek.

    Wszystkim zawodnikom – małym i dużym – gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie emocji. Byliście WSPANIALI!

    Dziękujemy naszym CUDOWNYM rodzicom i absolwentom za to, że przyszli grać, kibicować, a firmie BORAMEX,  za zasponsorowanie pysznych chrupek dla uczestników turnieju.

  • Gabinet logopedyczny.

    Już jest :)

    Uczniowie szkoły w końcu doczekali się nowo wyremontowanego gabinetu logopedycznego.

    Sala została wyposażona w pomoce logopedyczne, dzięki którym uczniowie z różnymi wadami oraz zaburzeniami mowy będą mogli otrzymać specjalistyczną pomoc w przyjaznym i komfortowym miejscu.

    W gabinecie znajdują się również programy multimedialne wspomagające diagnozę i terapię logopedyczną.

    Zachęcamy do odwiedzenia gabinetu na drzwiach otwartych szkoły 5 marca o godzinie 17:00.

    Joanna Matuszczyk

  • Piękna Nasza POlska Cała

    W tym tygodniu uczniowie z klasy 1b otrzymali certyfikaty dla siebie i szkoły za udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pt. "Piękna Nasza Polska Cała", którego głównym celem było kształtowanie postaw patriotycznych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

  • „Światowy Dzień Kota”.

    Przedszkolaki z obu grup 18 lutego obchodziły „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu dzieci uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, pokonywały koci tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, odgadywały znane koty z bajek, piły mleko z talerza nie używając rąk na czas.


    Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. 

    Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń w miłej, radosnej atmosferze. Na koniec każdy uczestnik zabawy otrzymał pamiątkowy dyplom.

  • Piłkarki z oleśnickiej Jedynki.

    Piłkarki z oleśnickiej Jedynki.

     

    Dzisiaj w gminnej hali sportowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z całego powiatu, a wśród nich nasza reprezentacja. Po wyrównanych zawodach nasze dziewczęta wywalczyły tytuł Wicemistrzyń Powiatu. Drużyna wystąpiła w składzie: Aleksandra Wachowska, Kornelia Kataryńczuk, Natalia Zasada, Natalia Krawiec, Katarzyna Krystek, Oliwia Dudek, Oliwia Wojczyńska, Alina Sznajder i Anna Pomorska. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

  • Projekt "Być jak Ignacy".

    Być jak Ignacy” to ogólnopolski projekt, w którym uczniowie poznają polskich wynalazców. Jako pierwsza uczniom klasy 1a została przedstawiona postać Jana Szczepanika. Jego dorobek naukowy zainspirował uczniów do skonstruowania własnych wynalazków
    oraz do zorganizowania klasowego konkursu na kartonowy model telewizora.
    Uczestnicy za wykonaną pracę otrzymali dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

    Z dużą niecierpliwością czekamy na kolejnego wynalazcę.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich
    56-400 Oleśnica

    ul. Armii Krajowej 47
  • tel.: (071) 314 - 29 - 38
    508 184 945

Galeria zdjęć