W klasie 1 a również nie zapomniano o chłopcach i ich świecie.
Dzień rozpoczął się normalnymi lekcjami, jednak tematem przewodnim było poznanie literki T,t,a które słowo się najlepiej do wprowadzenia tej literki nadaje? Oczywiście tort i to ten z okazji dnia chłopca.
Po nauce przyszła część na wspólne zabawy na świeżym powietrzu, głośno odśpiewane przez dziewczynki i panie Sto Lat! jak również prezenty, które po reakcji chłopców mocno przypadły im do gustu. Nie zabrakło oczywiście słodkiej przekąski. Na koniec wszyscy uczniowie zasiedli do projektowania tortów w programie Paint- zabawa była udana.
Katarzyna Paprocka
"Z okazji Dnia Chłopaka" w klasie 0b zorganizowaliśmy smaczny, a zarazem zdrowy poczęstunek dla wszystkich dzieci. Każdy miał możliwość wykonania własnego szaszłyka z warzyw i owoców, według własnych upodobań. Na zakończenie dnia chłopcy otrzymali pamiątkowe medale "Super Chłopaka".
Ewelina Adamik
"W tym tygodniu w klasie "O b" poznajemy warzywa i owoce zarówno te, które rosną w naszym kraju jak i te egzotyczne. Dlatego też w dniu dzisiejszym postanowiliśmy udać się na targ. Mieliśmy możliwość obejrzenia wszystkich warzyw i owoców znajdujących się na straganie. Dzięki życzliwości Pani sprzedawczyni mogliśmy ich dotknąć. Edukacyjna wycieczka odbyła się ponadto w ramach projektu "Zdrowym być", który jest realizowany w naszej szkole."
Ewelina Adamik
W dniu 27 września 2017r na oleśnickich stawach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców na szczeblu powiatowym. W zawodach wzięło udział sześć zespołów Każdy z nich miał do przebiegnięcia dziesięć pętli po 1000 m. Nasza młoda drużyna z SP 1(klasy VII)/G1(klasy II i III) po zaciętej walce zajęła wysokie 3 miejsce Na zakończenie wręczono zasłużone dyplomy i medale.
Skład ekipy:Sebastian Świątek,Jakub Garbaczewski, Sobolewski Hubert, Kaznowski Emil, Adamski Mikołaj, Terpis Jakub, Mielczarek Jan, Wróbel Kamil, Techman Aleksander,Kacper Szymański
Dnia 26 września 2017 roku nasi uczniowie uczestniczyli w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Brali aktywny udział w wykładach „Molekularna Joga. Jak działa układ immunologiczny?” oraz „Rozmaite doświadczenia fizyczne”.
Dnia 26 września 2017 roku uczniowie klas II d, II b, VII a i VII b wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w pierwszej w tym roku wycieczce szkolnej do Wrocławia. Pierwszym etapem naszego wyjazdu była Politechnika Wrocławska, gdzie w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nasi wychowankowie brali aktywny udział w wykładach „Molekularna Joga. Jak działa układ immunologiczny?” oraz „Rozmaite doświadczenia fizyczne”. Po wysłuchaniu wnikliwych szczegółów dotyczących budowy i funkcjonowania białek, uczniowie udali się na seans filmowy do Cinema City Korona. Wszyscy świetnie spędzili czas – wycieczka zdecydowanie należała do udanych !
Uczniowie klasy 1 a rozpoczęli działania w projekcie " Robo-informatyka". W środę zostaliśmy zaproszeni do sali nr 15 gdzie klasa II c z naszego gimnazjum miała informatykę z panią Stanisławą Bulandą. Każdy ze Starszych Kolegów/ Koleżanek wziął pod swoją opiekę jednego z pierwszaczków i wspólnie rozpoczęli zabawę w programie graficznym Paint. Starsi uczniowie wspierali w działaniach uczniów młodszych tłumacząc im zasady działania programu, narzędzi i sposobu ich wykorzystania, natomiast pierwszoklasiści z uwagą słuchali i rozwijali swoje umiejętności czego efektem były piękne prace, które zobaczyć będzie można na naszej wystawie.
Katarzyna Paprocka
20 września już od samego rana mieliśmy literacką ucztę. O godzinie 9 spotkaliśmy się w „Bibliotece pod Sową” (przy ul. Reja) ze znaną polską (obecnie jednak mieszkającą w Szwecji) pisarką – Anną Onichimowską. Uczniowie klasy 3 „a” mieli okazję posłuchać o życiu i twórczości poetki, powieściopisarki, autorki scenariuszy filmowych i radiowych. Pani Anna opowiadała też o tajnikach swojego warsztatu; wyznaje, że często – w przeciwieństwie do twórców skrupulatnie planujących każdy detal dzieła – nie wie, jak dokładnie potoczą się losy bohaterów: „Jak znam zakończenie, to mam wrażenie, że odrabiam lekcje, które przestały mnie interesować”. Młodzież chętnie dopytywała artystkę o szczegóły związane z życiem prywatnym i zawodowym, tym bardziej, że proza Onichimowskiej znana jest nam nie od dziś.
Na koniec w imieniu całej klasy Aneta Cymbalińska wręczyła pisarce różę i podziękowała za spotkanie. Wiele osób natomiast poprosiło panią Annę o autograf.
Serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie.
Przychodzimy do szkoły jak co dnia, a tu.... Coś dziwnego przydarzyło się naszej pani, cała jakaś odmieniona: rude włosy, długi nos i do tego dziwacznie brzmiący głos. Kiedy pani nam opowiedziała co się stało, musieliśmy wkroczyć do akcji.
Panią w wigilie Św. Andrzeja dopadły chochliki, które zamieniły ją w czarownice gdy spała bo o andrzejkowych wróżbach zapomniała. I kiedy my wypełnimy wróżbowe zadanie pani znów sobą się stanie.
Zaczęliśmy od poznania tradycji andrzejkowych, skąd w ogóle się wzięły i o co w nich chodzi, kiedy już wszystko było jasne przystąpiliśmy do zabawy we wróżby. Losowaliśmy imiona przyjaciół, których na swej drodze spotkamy, zawodów jakie wykonamy, losowaliśmy liczby które mówiły nam co nas czeka, układaliśmy buty żeby zobaczyć który z sali najszybciej ucieka, z kubeczków sobie wróżyliśmy, przy tym wszystkim zaczarowani w postacie trochę tańczyliśmy, na koniec studnia życzeń na groszówki czekała, które wszystkie te wróżby, po wrzuceniu do niej grosika, spełniała.
Po tych wszystkich wesołych zabawach, wypowiedzianych zaklęciach, udało się cel został osiągnięty nasza pani była znów sobą, a my świetnie się bawiliśmy.
K. Paprocka
W dniu 15.09.2017 uczniowie z oddziałów przedszkolnych jak i uczniowie z klasy 1a spotkali się
z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.
Pani Aleksandra Pieprzycka i pan Marcin Haraf przedstawili jak należy zachowywać się podczas poruszania się po drogach, opowiedzieli o najważniejszych znakach drogowych, na które powinno się zwracać uwagę i opowiedzieli o zasadach bezpiecznego podróżowania. Na koniec każdy z uczniów dostał odblaskową opaskę aby poruszając się po drogach był na nich bardziej widoczny.
Katarzyna Paprocka
"W dniu 20 września obchodzony był "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka", po raz pierwszy z udziałem naszej szkoły. Dla najmłodszych w sali gimnastycznej zostały zorganizowane zawody sportowe, w których mogły zmierzyć się obie klasy "0". Żadna z konkurencji nie sprawiła naszym młodym sportowcom nawet najmniejszych problemów. Na zakończenie dnia, uczniowie klas "0a" i "0b" zostali nagrodzeni przez panią dyrektor Marię Kaczmarek-Łysak pamiątkowym dyplomem oraz naklejką."
Pozdrawiam,
Ewelina Adamik
Dnia 14 września 2017 roku w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy odbyły się kolejne warsztaty uczestników projektu „Kulturalna Oleśnica”, miejskiej edycji inicjatywy
„Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku”. Zajęcia dotyczyły adiustacji tekstu, a poprowadziła je pani Marzena Tyl.
Na samym początku wyjaśniliśmy sobie, czym jest adiustacja i jaki jest jej cel. Pani Marzena powołała się na wiele przykładów z życia codziennego (podania, umowy), ale także na elementy z pracy dziennikarza (artykuły, reportaże, wywiady).
Pracowaliśmy na tekście, który relacjonował nasze wcześniejsze spotkanie z panem Stanisławem Szelcem. Pozornie tekst był dobry i poprawny, ale przyglądając się mu dokładniej, można było znaleźć wiele błędów językowych i interpunkcyjnych, które – jak się okazało – mieliśmy poprawić.
Skierowany przez prowadzącą warsztaty komentarz „Gdzie jest błąd? Nie potrafię go znaleźć” podniósł nas na duchu i utwierdził w tym, że artykuł, który dano nam do poprawienia, został prawidłowo zretuszowany.
Wszyscy ucieszyliśmy się ze zdobycia nowego doświadczenia, bowiem z profesjonalną adiustacją mieliśmy znikomą styczność. Zdobyta wiedza na pewno przyda się nam w przyszłości.
Maciej Łacny
15.09.2017 w naszej szkole oddziały przedszkolne jak i klasa 1a obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.
Inspiracją do utworzenia tego święta jest mała dziewczynka Vashti z książeczki "The Dot" autorstwa Petera Reynoldsa, która nie wierząc w swoje siły plastyczne za namową swojej pani pracę plastyczną rozpoczęła od narysowania znaku - kropki.Pani doceniła jej pracę wieszając ją w złotej ramce na ścianie nad biurkiem w klasie,
co zmotywowało Vashti do stworzenia jeszcze lepszej pracy. Dzieła dziewczynki w końcu zostały przedstawione na wystawie, gdzie zjawił się mały chłopiec, który podziwiał Vashti, jej dzieła i chciał tak jak ona pięknie malować. Wtedy to dziewczynka zachęciła chłopca do namalowania znaku od którego zacznie swoją przygodę
z malarstwem....
Kropka, którą namalowała Vashti stała się symbolem Międzynarodowego Święta Kropki, symbolem motywacji do działania, kreatywności, odwagi , zabawy, przedstawienia wszystkim swoich talentów i umiejętności.
Katarzyna Paprocka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.