DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
i KLAS I
można uzyskać pod
nr tel 508 184 945
od 9 do 14 kwietnia
2020 r.
6 MARCA
Europejski Dzień Logopedy
z tej okazji w naszej szkole zorganizowany
zostanie
TYDZIEŃ Z LOGOPEDIĄ
w programie:
W CZWARTEK W GODZINACH
OD 11.00 – 12. 30
DRZWI OTWARTE GABINETU LOGOPEDYCZNEGO
ZAPRASZAMY TYCH, KTÓRZY JESZCZE U NAS NIE BYLI
Zapraszają organizatorzy:
Kamila Okoń-Domańska
Ewelina Adamik
W tym roku w klasie 3a Dzień Kobiet świętowaliśmy w poniedziałek. Chłopcy odśpiewali dziewczynkom sto lat i wręczyli upominki. Wszyscy poczęstowali się słodka przekąską A na koniec przystąpili do wykonywania piątek, obrazków z życzeniami dla wszystkich Kobiet.
K. Paprocka
Czy język niemiecki jest trudny? Z pewnością. Czy dla każdego? Na pewno nie. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8b Julia Szubińska zdobyła tytuł finalistki zDolnego Ślązaka z języka niemieckiego. Serdecznie gratulujemy naszej finalistce!
5 marca otworzyliśmy swoje drzwi dla przyszłych uczniów wraz z rodzicami. Gosci przywitała Dyrekcja szkoły. Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, ważne rozmowy odbywały się w radosnej aurze. Zwiedzając mury szkoły goście mogli na każdym kroku znaleźć mile niespodzianki i ciekawe zajęcia. Chwilę wytchnienia można było spędzić w kawiarance, w której to czekało na każdego coś pysznego! Dziękujemy wszystkim za odwiedziny i do zobaczenia!
Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon. Mieliśmy 19 reprezentantów.
Wśród nich Witolda Stępnia – ucznia klasy Ia, który został laureatem konkursu matematycznego w kategorii klas pierwszych.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w edycji wiosennej, która odbędzie się między 18 a 20 marca.
Szkoła Podstawowa Nr 1 w ramach udziału w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu 2020, prócz 24 godzinnego wyzwania #offlinechallenge #sp1olesnica przygotowała również zajęcia edukacyjne pt. „W krainie Fonolandii – jak pozostać odpornym na fonowirusa”. W trzech spotkaniach udział wzięły dzieci klas 1-3 przebywające na świetlicy. Podczas zajęć chcieliśmy zwrócić uwagę dzieci w przystępny i aktualny sposób na zjawisko uzależnienia od telefonu, jego objawy i skutki jakie wywołuje uzależnienie od mediów cyfrowych w ogóle. Szczególnie ważne było podkreślenie roli rodziców jako autorytetu i wzorca zachowań, stąd na koniec zajęć proponowaliśmy dzieciom opracowanie lub spisanie w formie kontraktu rodzinnego tzw. kodeksu użytkowania mediów cyfrowych – mówi Patrycja Żarska-Cynk – przedstawiciel Rady Rodziców, która podjęła się organizacji i przeprowadzenia zajęć. Materiały opracowane zostały, w głównej mierze, na podstawie ogólnodostępnego programu edukacyjnego FONOLANDIA dla klas 1-3, którego wydawcą jest Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.
Szanowni Państwo, Przedstawiamy wyniki drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod patronatem Burmistrza Oleśnicy Oleśnica w Czterech Porach Roku - Oleśnica zimą: I miejsce - Karol Piasecki SP 6 II miejsce - Antonina Strojny SP Katolicka III miejsce - Jakub Folmer SP 1 Wyróżnienia zdobyli: Maciej Stępień SP 6 Aryna Barankova SP Gminna Maciej Koryciak SP 1 Antonina Domaradzka SP Katolicka Zuzanna Wojcieszak SP 8 Paulina Waliszek SP 8 Amelia Bączkowska SP 8 Rozdanie nagród odbędzie się 9 marca 2020 r. o gidz. 12:30 w auli Szkoły Podstawej nr 1 im. Książąt Oleśnickich
We wtorek chętni uczniowie z klasy 3 wzięli udział w konkursie Mistrz Matematyki Klas 3. Uczniowie walczyli o możliwość reprezentowania szkoły w IV Powiatowych Mistrzostwach Matematycznych dla klas III szkół podstawowych.
Po sprawdzeniu prac, został wyłoniony zwycięzca, a dokładniej zwyciężczyni, którą została Marysia Duszyńska uzyskując największą liczbę punktów. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.
Marysi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.
K. Paprocka
Wszystkich członków naszej szkolnej społeczności: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i Wasze rodziny. Zapraszamy do podjęcia #offlinechallenge #sp1olesnica i odłączeni się od sieci internetowej na jedyne, wybrane przez Was 24h. Po co? Żeby spędzić czas w nietypowy sposób, pobyć ze sobą i odkryć swoje nawyki związane z korzystaniem z sieci. Dacie radę! Wierzymy, że tak!
Tych z Państwa, którzy będą chcieli podzielić się z nami swoimi wynikami i przemyśleniami pod hashtagiem #offlinechallenge #sp1olesnica wraz z Radą Rodziców ZAPRASZAMY DO KONKURSU, do którego można zgłaszać posty w terminie do 04 marca 2020 r. szczegółowy REGULAMIN znajduje się na naszej stronie internetowej
info_przez_dziennik.pdf
Nasza szkoła zgłosiła swój udział w kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który obchodzony jest w lutym z inicjatywy Komisji Europejskiej. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W ramach DBI w naszej szkole przez cały tydzień odbywać się będą zajęcia edukacyjne dla dzieci młodszych i starszych, o przebiegu których będziemy informować na bieżąco
Ferie, ferie i … Dzień Języka Ojczystego. Choć przypadał on 21 lutego, to uczniowie klasy 2a świętowali dopiero dziś.
W zmiennych dwuosobowych zespołach wykonywali zadania związane z naszym językiem ojczystym. Była kolejność alfabetyczna, rzeczowniki, czasowniki i ich czasy, rozsypanka literowa i … biegane dyktando 😊 oraz wiele innych wyzwań niespodzianek.
Do rozwiązania jednego z nich grupa korzystała z mocy niezwykłego robota dasha, który skradł serce każdego ucznia.
Dzisiejszy dzień kolejny raz pokazał, iż „zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”. (Glenn Doman)
Przez kilka ostatnich dni uczniowie klasy 3 a omawiali lekturę "Legendy polskie", tym razem jednak nie tak zwyczajnie. Zostali losowo podzielni na 4 grupy w, których przez trzy dni rozwiązując różnorodne zadania związane z przeczytanymi legendami zdobywali punkty. Oprócz punktów za wiedzę uczniowie otrzymali punkty za umiejętność współpracy, dzielenie się zadaniami i zdrową rywalizację. Kiedy doszło do rozstrzygnięcia wyników okazało się, że wszyscy są zwycięzcami bo dali z siebie ile mogli i każdy zasłużył na jakąś nagrodę.
K. Paprocka
Na zajęciach kreatywnych uczniowie klasy 3 a poznali czym jest komiks, nauczyli się samodzielnie pisać komiks, osadzać w nim postacie, wprowadzać teksty i myśli postaci widocznych i niewidocznych na danym obrazku. Poznali rodzaje dymków w które wpisuje się tekst i co one oznaczają. Następnie wspólnie i samodzielnie podjęli działania i swoje komiksy jako kolejną formę literacką przenieśli na teatr cieni, ukochaną formę teatru. O ile postacie z komiksu łatwiej przenieść na teatr cieni tak niestety teksty już nie. Więc trochę wzbogacone formy wypowiedzi pojawiły się podczas występów uczniów. Wszystkie występy wypadły cudownie.
K. Paprocka
Na ostatnich zajęciach uczniowie klasy 3 a zainteresowali się nowym przyrządem w który została wyposażona nasza klasa. Po krótkiej zabawie w zgadywanki do czego ów sprzęt służy, rozpoczęła się burza mózgów na temat tego, co oznacza jego nazwa - WIZUALIZER? Nie każdemu z uczniów udało się wymyślić przeznaczenie, funkcję dla nieznanego przedmiotu, do chwili kiedy ujrzeli siebie na tablicy multimedialnej. Sprawa stała się jasna. Uczniowie poznali nowy sprzęt, jego nazwę, przeznaczenie, a przez dalszy czas trwania lekcji, ów WIZUALIZER posłużył do obejrzenia różnych obrazów i próby stworzenia ich opisów, zarówno słownie jak i na piśmie.
K.Paprocka